Підготовка дитини до школи: без стресу для батьків та дітей

Багатьох молодих батьків,  які відчувають неймовірну відповідальність за виховання і навчання свого малюка, хвилює питання підготовки до школи. Коли слід починати готуватися? Чи варто навчати читати дитину до школи? Які книги для дітей слід купувати? Постараємося в цій статті дати відповідь на більшість з них.

З якого віку слід готувати дитину до школи

Взагалі не існує точного періоду, який слід відвести на підготовку до школи. Адже темп розвитку кожного малюка індивідуальний. Дошкільний вік ділиться на три етапи:

  1. Молодший дошкільний ( до 3 років). В цей період розвиваються основні психо-моторні функції, мова, просторові відчуття. З дитиною слід багато гратися, розмовляти, допомагати вивчати навколишній світ. Дитячі книжки, спеціально випущені для малюків цього віку – з твердими картонними сторінками, яскравими великими малюнками та простим текстом, стануть у пригоді молоді батькам. Серія «Картинки для дитинки», які пропонує видавництво «Навчальна книга. Богдан» сподобаються маленьким читачам і будуть прививати любов до книг.
  2. Середній дошкільний (3-5 років). В цьому віці багато дітей уже з охотою починають вчити букви і цифри, тому рахуйте з малюком під час гри, прогулянки, в прямому і зворотному порядку в межах десятка. Пошукайте видання — математику для дошкільнят, де рахують звірят, овочі, фрукти. Стануть в пригоді також картки і кубики.
  3. Старший дошкільний вік (5-6 років). Саме в цей період слід цілеспрямовано готувати дитину до школи: розвивати м’язи кисті (ліплення, малювання, основи письма), можна починати читати по складах, продовжувати рахунок і вивчення цифр.

Працюючи над розвитком дитини, пам’ятайте про те, що завжди потрібно поважати особистість в маленькій людині. Не форсуйте події, робіть перерву, якщо малюк втомися і капризує.

Читати чи не читати

Окремо слід розглянути проблему раннього навчання читанню. Чи варто навчати читати дитину до школи, чи не буде їй потім нудно на уроках мови? Однозначної відповіді на це питання немає. Якщо ваша дитина розвивається швидко, вивчила букви, то починайте вчити її читати по складах. Підтримуйте інтерес до читання, купляючи різні цікаві книги для дітей: барвисті розмальовки з текстом, з об’ємними малюнками і, головне, цікавими історіями.

Якщо ж ваш малюк пізно почав говорити, погано запам’ятовує букви, продовжуйте займатися з ним більше в ігровій формі, підтримуйте цікавість до навчання. А читати він навчиться разом з усіма в початковій школі. Допоможуть в підготовці дитини до школи розробки занять, які можна замовити в книжковому інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан».

Підбірка літератури для дошкільнят

Пропонуємо підбірку книг для дошкільнят, спрямованих на всебічний розвиток дитини:

  1. «Чому? Чого? Навіщо? Малята тварин : Інтерактивна книжка для дітей віком від 4 до 7 років». Автор Штефан Ріхтер. Серія «Чому? Чого? Навіщо?» — це справжня дитяча енциклопедія , яка розкриває малюкам багатогранність цього прекрасного світу. В кожному виданні є розмальовки, вкладка для виготовлення саморобки, ігри та пізнавальні завдання.
  2. «Зайчик Франц. Велика книжка-розглядалка» належить до серії «Книжки-розглядалки», придуманої та  оформленої талановитими художником та письменником Вальтером Максом та Шефлером Урзелем. Кожна історія — це мальовані головоломки для дітей, які хочеться розглядати, повністю поринувши в казкову реальність.
  3. «Метелик неквапливий» відкриває природознавчу серію для дошкільнят «Арт-енциклопедія для дітей», створену творчим дуетом: письменницею Діаною Гуттс Астон та ілюстраторкою Сильвією Лонґ: великі барвисті зображення метеликів, цікавий доступний текст розвиватимуть інтерес дітей до навколишнього світу.

Завітайте в інтернет-магазин «Навчальна книга. Богдан» (https://bohdan-books.com/catalog/3070/), щоб купити книжки, які зроблять підготовку до школи веселою і цікавою!

Штучка.net