Сублімована їжа в похід — незамінне джерело харчування для туристів

Не так давно організація харчування для туристів була доволі клопіткою справою: їжу потрібно було готувати на багатті, що вимагало значних часових витрат. Сьогодні на українському ринку з’явилася смачна сублімована їжа Їдло швидкого приготування, розрахована на туристів. Це ідеальний варіант харчування для людей, які часто перебувають у дорозі. Шанувальники легкого трекінгу, довгих експедицій і походів уже встигли оцінити переваги такої їжі.

Сублімовані продукти для туристів: великий асортимент

Завдяки процесу сублімації продукти не вибагливі до умов зберігання, їх можна тримати за температури від -50 до +50 градусів, що є великим плюсом цієї продукції. Сублімати мають тривалий термін придатності, який може варіюватися від 7 до 25 років, залежно від бренду і самої страви.

Сублімації можна піддавати практично будь-які продукти харчування, тому асортимент продуктів величезний:

  • готова їжа — перші страви: супи, каші, макаронні вироби з м’ясом, рибою або з овочами:
  • десерти, енергетичні батончики, солодкі перекуси;
  • молочні продукти, овочі, фрукти, гриби або ягоди.

Велика різноманітність дає змогу підібрати сублімати і забезпечити себе повноцінним смачним раціоном на всю тривалість походу. Крім цього, в асортименті є дієтичне меню і варіанти для вегетаріанців.

У чому переваги сублімованих продуктів?

Спосіб сублімованого харчування має безліч переваг, і до основних можна віднести такі особливості:

  • легко і швидко засвоюється, що сприяє тривалому відчуттю ситості;
  • продукти виробляються без теплової обробки, а це корисніше, ніж консерви;
  • відсутність у складі барвників і консервантів, адже для сублімації в них немає потреби;
  • багатий вміст вітамінів і мікроелементів, тому такі продукти дуже корисні та поживні;
  • відрізняється компактними розмірами і має невелику вагу.

Безсумнівна перевага полягає в тому, що не потребує зайвих зусиль і часових витрат для приготування — потрібно лише залити вміст пакетика необхідною кількістю окропу, ретельно перемішати та почекати до 10 хвилин. Інструкція з приготування завжди вказана на пакуванні та може відрізнятися залежно від страви та виробника.

Також до плюсів можна віднести широкий асортимент страв, завдяки якому можна спланувати повноцінне туристичне меню і водночас урізноманітнити своє харчування в поході та подорожі. Для кожного туриста важливо: що менший рюкзак, то простіше підкорювати вершини. У процесі приготування порція збільшується в 5-10 разів. Тому пакетика достатньо для того, щоб доросла людина наситилася після серйозних фізичних навантажень.

На відміну від звичайного термічного висушування, метод сублімації зберігає 95% корисних речовин. Тому така їжа залишається практично такою ж поживною, як якби вона була приготована традиційним способом.

Штучка.net